Järgnevalt on välja toodud loetelu võimalustest panustada Efektiivne Altruism Eesti tegevustesse. Kui mõni neist asjadest tundub Sulle huvitav ja tahaksid kaasa lüüa, kirjuta e-posti aadressile info@efektiivnealtruism.org või võta meiega ühendust Facebookis.

Miks tegeleda efektiivse altruismi edendamisega? Kui rohkem inimesi pühendaks olulise osa oma vahenditest kõige pakilisematele üleilmsetele probleemidele ning tõhusamatele lähenemisviisidele, toimuks märkimisväärne areng nendega toimetulekul. Efektiivse altruismi edendamisel on potentsiaali mõjutada nii edendajate enda kui ka teiste annetusi ja karjäärivalikuid efektiivsemaks.

Efektiivse altruismi edendamisel on potentsiaali sellepärast, et selle tulemusena on juba varem suunatud palju rohkem vahendeid kõige prioriteetsemate probleemide lahendamisse. Näiteks GiveWell suunas 2017. aastal üle 100 miljoni dollari kõige efektiivsematele heategevusasutustele tervishoiu ja vaesuse valdkonnas. Üle 3000 inimese on liitunud andmislubadusega Giving What We Can Pledge ja lubanud sellega anda oma elu jooksul koos üle 1.4 miljardi dollari kõige tõhusamatele heategevusühingutele. 80,000 Hoursi järgi on tuhanded inimesed üle terve maailma muutnud oma karjääriplaane heategevuslikult efektiivsemaks. Loe efektiivse altruismi edendamisest rohkem näiteks siit, siit ja siit.

Lisaks vabatahtlikele tegevustele, on mõned teised võimalused efektiivse altruismiga tegelemiseks järgmised: liitu meie või rahvusvahelise efektiivse altruismi uudiskirjaga, vaata efektiivse altruismi konverentside videoid, omanda teadmisi teistest efektiivse altruismi allikatest, tule meie üritustele,  räägi mõnele ambitsioonikale ja aktiivsele tuttavale efektiivsest altruismist, osale rahvusvahelistel efektiivse altruismi konverentsidel, loe 80,000 Hoursi karjäärijuhendit ja tee omale karjääriplaan, kandideeri efektiivse altruismi organisatsiooni tööle või praktikale ning liitu andmislubadusega ja anneta targalt.  

Vabatahtlikud tegevused

Siin on loetelu mõnest vabatahtlikust tegevusest, millega meid aidata saab.

  • Ürituste korraldamine – aita korraldada videode arutelusid, raamatupeatükkide ja artiklite lugemist, karjääriseminare, väljasõitusid, tutvustusüritusi, ettekandeid ja teisi sääraseid tegevusi.
  • Veebipõhised tegevused – aita kokku panna uudiskirja, kirjuta blogi- või foorumipostitusi, tõlgi või toimeta artikleid, loo sisu meie sotsiaalvõrku, aita algatada efektiivse altruismi taskuhääling, loo pildimaterjali ja uuenda meie veebilehte.
  • Õppimisprojektid – osale meie tehisintellekti eetika ja poliitika õppimisrühmas, osale tehisintellekti tehnilises õppimisrühmas, osale mittetulundusühenduste mõju analüüsimise projektis või aita meil efektiivse altruismi stipendiumit välja anda.
  • Organisatsiooni juhtimine – osale meie organisatsiooni strateegia kujundamises, aita meeskonna loomise ja juhtimisega ning paku välja uusi lahendusi, mis muudaksid organisatsiooni tõhusamaks.
  • Uued algatused – algata ise mõni uus projekt või jaga meiega potentsiaalikaid ideid.