Tere!

Loodame, et 2019 on alanud Sinu jaoks väga viljakalt. Kui tead kedagi, kes tahaks sellel aastal oma aega ja raha maailma paremaks muutmiseks efektiivsemalt rakendada, soovita talle meie veebilehte, uudiskirja või meile kirjutamist e-posti aadressile info@efektiivnealtruism.org. Otsime praegu enda ridadesse ka vabatahtlikke. 

Efektiivne Altruism Eesti meeskond

 
Meie blogist
18.01.2019
Vabatahtlikud tegevused Efektiivne Altruism Eesti ridades
Järgnevalt on välja toodud loetelu võimalustest panustada Efektiivne Altruism Eesti tegevustesse. Kui mõni neist asjadest tundub Sulle huvitav ja tahaksid kaasa lüüa, kirjuta e-posti aadressile info@efektiivnealtruism.org või võta meiega ühendust Facebookis.…
Loe edasi →
14.01.2019
Miks on valdkonna valimisel kasulik jääda neutraalseks
Tõlgitud Effective Altruism Foundation veebilehel avaldatud artiklist “The Benefits of Cause-Neutrality“. Tõlkinud Helena Hanso. Kõigi olendite kannatuste leevendamiseks paistab esmapilgul esmatähtsa eesmärgina farmiloomade heaolu propageerimine. Põhjalikum analüüs viitab aga sellele, et…
Loe edasi →
08.01.2019
Efektiivse altruismi stipendium
MTÜ Efektiivne Altruism Eesti annab välja stipendiumi vähemalt 18-aastastele motiveeritud ja ambitsioonikatele inimestele efektiivse altruismi õppimiseks. Üldinfo Efektiivne altruism seisneb tõendite ja mõistuse kasutamises, et välja selgitada, kuidas teisi võimalikult…
Loe edasi →
30.12.2018
Kuidas targalt annetada
Artikkel ilmus Edasi.org'is. Eestis on keskmine brutokuupalk 2018. aasta lõpu seisuga ligikaudu 1300 eurot. Pärast makse jääb sellest kätte umbes tuhat eurot. See tähendab aastas ligikaudu 12 000 eurot sissetulekuid. Kui…
Loe edasi →
Tulevased üritused
3. veebruaril kell 18:00 koguneme väikese grupiga Solarise Blissi, et õhtust süüa ja mõnusalt efektiivse altruismi teemadel (võib ka muudel teemadel) vestelda. Tule ka! Vestleme inglise keeles. 

5.-7. aprillini toimub esimene põhjamaade efektiivse altruismi konverents (EAGx Nordics) Stockholmis. Plaanime Eesti ja Soome efektiivse altruistidega koos konverentsile minna, aga selle kohta saadame rohkem infot juba varsti.

Efektiivse altruismi konverentse tuleb veel teisigi. Aprilli lõpus toimub see Bostonis, juuni teises pooles toimub see San Franciscos ja septembri lõpus toimub see Austraalias. 
Artiklid, postitused ja muu

Voxis avaldati artikkel, mis annab ülevaate sellest, kuidas tehisintellekt võib kujutada katastroofilist ohtu.

Voxis ilmus ka intervjuu ühe efektiivse altruismi liikumise algataja William MacAskilliga. Selles räägitakse muuhulgas ka efektiivse altruismi kriitikast.  

Ühes teises väljaandes jagas MacAskill enda viit efektiivse altruismi alast lemmikraamatut. Vaata järele, kas oled kõiki neist juba lugenud.  

Kui tavaliselt räägitakse Future of Life taskuhäälingus väljasuremisohtudest, siis ühes osas räägiti ka eksistentsiaalsest lootusest ja positiivsest tulevikust.

80,000 Hoursi taskuhäälingus arutati selle üle, kuidas saaks toita 8 miljardit inimest tuumatalve või asteroidi kokkupõrke korral. 

Töö, praktika ja vabatahtlikud tegevused
Soovitame proovida ennast pakkuda teadustöö praktikale Animal Charity Evaluatorsisse. Neil on oma veebilehel välja pakutud mitu erinevat perioodi, millal nad sooviksid endale praktikante leida.

Kui tahaksid mõned tunnid nädalas teha vabatahtlikku tööd, siis tasub uurida Against Malaria Foundationilt, kas neil on Sulle midagi huvitavat ja mõjusat pakkuda. 

Charity Entrepreneurship pakub aeg-ajalt erinevaid praktikakohti. Soovitame nendega ühendust võtta, kui soovid näiteks sotsiaalse ettevõtluse, loomade heaolu uurimistöö, kirjutamise, toimetamise või sotsiaalmeediaga tegeleda. 

Future of Humanity Institute otsib inimesi kõikidelt haridusastmetelt enda teadusprogrammi, kus uuritakse kaks aastat inimkonna heaolu seisukohalt kriitilisi küsimusi. Kui soovid rohkem infot, siis võime Sind kokku viia inimestega, kes praegu selles programmis juba osalevad.

Kas Sa tead kedagi, kes tahaks teadusassistendina uurida tehisintellekti poliitikakujundamist? OpenAI pakub sellist tööd ja kandideerima on oodatud ka vaid bakalaureusekraadiga inimesed. 
Liitu ka rahvusvahelise efektiivse altruismi uudiskirjaga.
MTÜ Efektiivne Altruism Eesti
EE247700771002681879
Liitu meie sotsiaalvõrguga!
Change your subscription    |    View online