Targa heategija lühikursus

Parim viis efektiivse altruismi kohta rohkem teada saada on targa heategija lühikursusel osalemine. Kursus kestab 8 nädalat, mille käigus toimuvad arutelurühmad valitud teemade kohta ning üks-ühele vestlused, mis aitavad sul saadud teadmisi enda elus ja karjääris rakendada. Kursuse maht on 3-4 tundi nädalas.

Järgmine lühikursus toimub 2024. aasta sügisel. Vajuta allolevale nupule, kui soovid meeldetuletust registreerimise avanemisest.

Lühikursusele kandideerimine on avatud 8. oktoobrini ning lühikursus algab 16. oktoobril.

SOOVIN MEELDETULETUST
KANDIDEERIN LÜHIKURSUSELE

Informatsioon lühikursuse kohta

Targa heategija lühikursus on 8-nädalane programm, mille eesmärk on aidata sul mõelda, kuidas oma õpingute ja karjääriga maailma positiivselt mõjutada. Kursuse jooksul tutvud lugemis- ja videomaterjalidega. Igal nädalal toimuvad kokkusaamised 3-5 liikmelises grupis koos vestlusjuhi ja teiste osalejatega.
Kokkusaamistel arutletakse efektiivse altruismi põhimõtete, positiivse mõju hindamise meetodite, globaalsete eksistentsiriskide ja paljudel teistel teemadel. Kursusel osalemise eelduseks on umbes 3-4 tundi vaba aega nädalas: kaks tundi materjalidega tutvumiseks ning poolteist tundi aruteluks koos grupiga. Arutelud toimuvad Tallinnas, Tartus ja virtuaalselt.

Lisaks iganädalastele kohtumisele on sul võimalik tutvuda osalejatega teistest gruppidest ning saada personaalset karjäärinõu.

Lühikursus on tasuta.

Lühikursuse teemad

Nädal 1. Efektiivsuse mõttelaad

Uurime, miks on oluline hoolikalt läbi mõelda, kuidas oma aega ja raha teiste aitamiseks kulutada, ning miks "skautlik mõtteviis" on parimate võimaluste leidmiseks ülioluline.

Nädal 2. Erinevused mõju osas

Mõned sekkumised tunduvad olevat palju tõhusamad kui teised. Me jagame ühte mõju hindamise vahendit ja vaatleme üht paljulubavat valdkonda: ülemaailmse vaesuse vähendamine.

Nädal 3. Radikaalne empaatia

Kas me peaksime hoolima nii mitteinimeste kui ka inimeste kannatustest? Selle küsimuse kõrval selgitame eeldatava väärtuse ja erapooletu altruismi ideid.

Nädal 4. Meie viimane sajand?

Näib, et inimkond seisab silmitsi eksistentsiaalsete riskidega: võimalus katastroofiks, mis hävitab meie pikaajalise potentsiaali. Üheks selliseks ohuks on tulevane pandeemia, mis on hullem kui COVID-19.

Nädal 5. Mida võib tulevik tuua? Ja miks peaks see meid huvitama?

Milline näeks maailm välja, kui me võtaksime oma lapselaste lapselaste huve sama tõsiselt kui meie enda huve? Sel nädalal keskendume pikemaajalisusele ja vaatleme prognoosimisvahendeid, mis võiksid aidata meil tulevikku ennustada.

Nädal 6. Tehisintellektist tulenevad riskid (AI)

Ekspertide arvamused ja mitmed erinevad argumendid viitavad sellele, et transformatiivne tehisintellekt võidakse välja töötada sel sajandil. Kuidas see võib muuta meie tulevikku ja kas me peaksime muretsema?

Nädal 7. Mida sina arvad?

Selle nädala eesmärgiks on reflekteerida läbitud materjali teemade üle. Selleks, et kaardistada ära argumendid, millega sa ei nõustu või milles võib peituda loogikavigu. Isegi kui nõustud, siis ilmselt kinnistuvad ideed ja põhimõtted paremini.

Nädal 8. Rakendamine praktikas

Arutame, kuidas rakendada tõhusa heategemise põhimõtteid oma elus, eelkõige oma karjääri kaudu.