Meist

Me oleme kogukond inimestest, kes aitavad üksteisel teha head võimalikult hästi. Meie liikmed on erinevate taustade, erialade ja kogemustega, kuid meid ühendab soov olla hea tegemises tõhusamad.

Sinu altruistlike eesmärkide toetamiseks me:

Pole vahet, kas kuulsid efektiivsest altruismist alles eile või tead sellest juba pikemalt, me tahame sulle abiks olla.

Kui soovid liikmeks hakata, koostööd teha, rohkem teada saada või muul põhjusel vestelda, pane end kirja vestlusele ühe meie vabatahtlikuga. Alternatiivselt võid liituda meie järgmise avaliku üritusega.

LIITU EA EESTIGA
VESTLE VABATAHTLIKUGA

Kolm peamist fookust

1. Loome kestva efektiivse altruismi kogukonna Eestis

Tahame, et kogukond jääks elavaks ja aktiivseks ka siis, kui praegune organiseerija tööd vahetaks. Loodame leida inimesi, kes saavad meie meeskonda arendada eelkõige läbi kommunikatsiooni, kursuste ja ürituste korraldamise, meeskonna arendamise ja/või strateegilise mõtlemise oskustega.
Kui Sina soovid anda enda panuse kogukonna arenguks, kuid ei ole kindel, mis roll Sulle sobiks - kirjuta meile ja leiame üheskoos Sulle kõige õigema rolli!

2. Suuname, arendame ja motiveerime potentsiaalikaid inimesi rohkem head tegema

Üks EA Eesti eesmärkidest on suunata potentsiaalikad inimesed efektiivse altruismiga seotud karjäärisamme astuma, Me keskendume igas karjääri faasis olevatele inimestele, kaasa arvatud üliõpilastele. Lisaks sellele anname enda panuse, et aina rohkemad eestlased suunaksid enda annetused efektiivsetele organisatsioonidele.

3. Panustame ülemaailmsesse efektiivse altruismi kogukonda

Olles osa Efektiivse Altruismi rahvusvahelisest liikumisest, anname enda panuse, et toetada ka teisi EA gruppe. Korraldame ja võtame osa projektidest koos teiste gruppidega (nt. Põhjamaade AI turvalisuse kursus) ja jagame õppetükke enda vigadest ja edulugudest ka teise riikidega. Lisaks sellele käime üheskoos EA Eesti liikmetega rahvusvahelistelt konverentsidel ja esindame Eestit.

Millega me tegeleme ja mida me Sulle saame pakkuda

Meie tegevuste alla kuulub:

  1. Targa heategija lühikursus kaks korda aastas
  2. AI turvalisuse kursus
  3. Igakuised üritused nii Tallinnas kui Tartus
  4. Eneseareng ja mentorlus
  5. Karjäärikursus (olenevalt osalejate arvust)
  6. Süvakursus (olenevalt osalejate arvust)

Võta ühendust!

Võta meiega ühendust, kui soovid:

Tule meie järgmisele üritusele, mille leiad meie Facebooki lehelt või avalikust kalendrist ja kohtu sarnaselt mõtlevate inimestega, pane end kirja üks-ühele vestlusele koos ühe meie vabatahtlikuga, liitu meie Facebooki arutelude grupiga ning meie uudiskirjaga.

Meiega saab ühendust võtta meiliaadressi info@efektiivnealtruism.org kaudu.

Kui soovid meie tegevusi toetada, saab annetada meie kontole:

Mittetulundusühing Efektiivne Altruism Eesti
EE247700771002681879

Meie eestvedajad

Triin Teesalu
Triin Teesalu
Kaasjuht
Keidi Roosimäe
Kadi Kaljurand
Kaasjuht
Simo Järvela
Laura Maria Kull
Lühikursuse juht
Kadi Kaljurand
Sille-Liis Männik
Anneta Targalt
koordinaator
Kadi Kaljurand
Tarmo Pungas
Personalijuht

Meie eestvedajad

Richard Annilo
Triin Teesalu
Kaasjuht
Triin on üks EA Eesti juhtidest, kelle ülesanne on nii lühiajaliste kui pikaajaliste eesmärkide elluviimine. Ta näeb vaeva selle nimel, et meil oleks jätkusuutlik ja arenev EA Eesti kogukond. Lisaks vastutab ta Tallinnas toimuvate sündmuste eest ja viib läbi lühikursuseid. Väljaspool EA Eestit on Triin biostatistik ja statistiline programmeerija ning töötab kliiniliste uuringute peal.
Richard Annilo
Kadi Kaljurand
Kaasjuht
Kadi on üks EA Eesti juhtidest, kes alustas selles rollis 2024 sügisel. Enne seda on ta tegutsenud juhatuses ja vastutanud personalitiimi eest. Kadil on pikk kogemus farmiloomade heaolu valdkonnas, olles olnud projektijuht, telefundraiser ja operation manager. Ta on lõpetamas bioloogia magistriõpinguid Tartu Ülikoolis. 
Richard Annilo
Laura Maria Kull
Lühikursuse juht
Laura vastutada on targa heategija lühikursus, mis aitab uutel huvilistel avastada efektiivse altruismi alustalasid ja kuidas me maailma kõige paremini mõjutada saame. Talle pakub enim huvi loomade heaolu, keskkonnaprobleemid ning kuidas teha paremaid otsuseid. Vaba aega meeldib talle täita matkamise, snorgeldamise, muusika miksimise, lugemise ja mälumängudega.
Richard Annilo
Sille-Liis Männik
Anneta Targalt koordinaator
Sille-Liis on Anneta Targalt platvormi koordinaator ning koos Andri Soonega algatas Anneta Targalt platvormi 2021. aastal. Sille-Liis töötab psühholoogia nooremteaduri ja doktorandina Tartu Ülikoolis, kus uurib tervisekäitumise ja prosotsiaalse käitumise mõjutamist. Vabal ajal meeldib talle joosta, matkata ja vaadata laskesuusatamist.
Richard Annilo
Tarmo Pungas
Personalijuht
Tarmo aitab uutel liitujatel sisse elada ja hoiab silma peal, et iga liige tunneks end kogukonnas hästi ja saaks õppida-panustada vastavalt oma huvidele. Tal on tehniline taust, olles õppinud informaatikat ja kitsamalt tehisintellekti. Vabal ajal meeldib Tarmole ronida, matkata ja ulmekirjandust lugeda.

Meie kogukonna ajalugu

EA Eesti loodi 7. aprillil 2016 ning esimene suurem üritus (filmiõhtu ja vestlusring) toimus 2017. aasta aprillis, kus osales ca 30-40 inimest. Vestlust modereeris Tartu Ülikooli filosoofiateadur Mats Volberg ja vestlusringis osalesid Nähtamatud Loomad president Kristina Mering, Starshipi andmeteadlane Taivo Pungas ja teised. Kaasa lõid Tallinna Ülikooli üliõilased, kes efektiivse altruismi kohta õppisid. 

2018. aasta septembris rahastas CEA (Centre for Effective Altruism) EA Eesti eestvedajat Risto Uuk aastaks kogukonda arendama. Sellel ajal kasvas liikmete arv ja aktiivsus märgatavalt. Paljud liikmed kandideerisid EA alastesse organisatsioonidesse ja liitusid annetamislubadusega. Kokku lubati annetada üle 100 000€. Algatati eestikeelne EA taskuhääling, viidi läbi mõjuanalüüsi projekt ühele Eesti MTÜ-le, käidi mitmetel EA konverentsidel. Lisaks sellele tõlgiti ja kirjutati artikleid, loodi videoid, salvestati raadiosaateid ning tehti koostööd EA gruppidega Soomes, Taanis ja Cambridge’s. Sellest aastast alates jätkus aktiivne tegevus kahes linnas (Tartu ja Tallinn) paralleelselt. Täpsemalt saab lugeda siit.

2019. aastast hakkasid organisatsiooni eest vedama peamiselt vabatahtlikud - Tartus eesrinnas Richard Annilo, Mihkel Mooste, Mihkel Keerdo ja Ville Sokk; Tallinnas Sille-Liis Männik ja Liisa Sekavin. Korraldati regulaarseid aruteluõhtuid, algatati tehisintellektialaseid arutelugruppe, tehti annetamismänge ja -lubadusi, kandideeriti stipendiumitele ja töökohtadele ning korraldati annetuskampaania, kus koguti rohkem kui 5000€. Suuremat rõhku pandi strateegiale ja planeerimisele. Tartu grupp liitus OLE ROHKEM. tudengite koostöövõrgustikuga.

2019-2023 tegeles Richard Annilo EA Eesti kogukonna arendamisega. Alustati enesearenguõhtute korraldamisega, ülenädalaste õhtusöökide, virtuaalsete kiirkõnede ja eksistentsiaalsete hackatonidega. Keskenduti karjääri arendamisele ja loodi ja karjääri planeerimise koolitus.

2023. aasta suvel võtsid organisatsiooni juhtimise üle Keidi Roosimäe ja Triin Teesalu, keda rahastati Effective Altruism Infrastructure Fund-i poolt aastaks. Kuna EA Eesti tuumik, kes senini toimetanud ja üritusi korraldanud on liikunud edasi ja keskenduvad kitsamalt oma karjääridele, et teha veel enam ja efektiivsemalt olulisi muutuseid maailmas, siis peamine fookus on olnud kogukonna elavdamisel ja uue tuumiku leidmisel. 2024. a kevadel liitus EA Eesti ka Vabaühenduste Liiduga, et saaks ka teisi organisatsioone suunata oma tegevuste mõju paremini mõõtma ja hindama.

Kuna lähiaastatel on toimunud ka meeletu areng tehisintellekti arenduses, siis teine oluline eesmärk on suunata inimesi tegelema tehisintellekti turvalisusega. Selleks viime läbi tehisintellekti turvalisuse lühikursuseid, mis keskenduvad nii tehnilisele poolele, kuidas joondada tehisintellekte inimväärtustega, kui ka poliitika kujundamisele ja regulatsioonidele, et tagada turvaline tehisintellekti areng.

2024. aasta suvest jätkab EA Eesti entusiastlike vabatahtlike toel kogukonna arendamist. Fookus on ikka aidata kogukonna liikmetel teha efektiivsemaid valikuid nii õpingute kui karjäärivalikul ning suunata inimesi oma ressursse mõjusamatele eesmärkidele, seda siis nii igapäevastes valikutes kui ka annetamiskäitumises. 

Efektiivse altruismi huviliste hulgas on on Skype’i kaasasutaja Jaan Tallinn, mõttekoja Praxis juht Urmo Kübar, MTÜ Nähtamatud Loomad juht Kristina Mering, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja Jaan Aps ja Bolti kaasasutaja Martin Villig.

Avalik informatsioon