Efektiivne Altruism Eesti video ja diskussiooni üritused
Efektiivne Altruism Eesti meeskond korraldab video ja diskussiooni üritusi erinevatel pakilistel ühiskonnateemadel. Siin on mõned videod efektiivse altruismi konverentsidelt välja toodud neile, kes ei ole osaleda saanud:
Kuidas teha head paremini?
21. sajandi filosoofia ja liikumine efektiivne altruism püüab maailma paremaks muuta selmet, lihtsalt filantroopide eneseuhkust upitada. Kasutades tõendeid ja mõistust koos empaatiaga, saab head teha paremini.
Efektiivne altruism Vikipeedias
Efektiivse altruismi info on nüüd Vikipeedias ka olemas. Kui keegi soovib parandada/toimetada/täiendada, siis see on väga teretulnud.
Kes on efektiivsed altruistid ja kuidas nad maailma paremaks muudavad?
Tallinna ülikoolis toimus esimene avalik efektiivse altruismi üritus, mille korraldajad olid filosoofia, eesti filoloogia, kommunikatsiooni ja pedagoogika üliõpilased. Erialasid lõimiva uuenduse ehk ELU raames panime kokku meeskonna, et Eesti ühiskonnale efektiivset altruismi tutvustada. Aga mida see liikumine endast kujutab?
Kony 2012 ja kuidas heategevust mitte teha
Kony 2012 tähistab minu jaoks erilist tüüpi kaasust. Sama ruttu, kui see kuulsaks ja toetajaid sai, oli see ka järgmisel hetkel justkui teadmatusse kadunud.
Motiveeriv altruism
Kriitikute arvates põhineb efektiivne altruism vaid külmal kalkulatsioonil ning jätab kõrvale isiklikud eelistused. Ja niiviisi head tegev inimene ei saa kunagi olla täies mahus motiveeritud ja teemasse pühendunud.
Kristina Mering: efektiivne altruism laiendab vaadet elule
Saa tuttavaks efektiivse altruismi fänni Kristinaga, kelle nägu on tegelikult Eesti avalikkusele juba ammu tuttav, sest tema südikas pealehakkamine ja julged sõnavõtud loomade kaitseks pole ilmselt kedagi külmaks jätnud. Kristina on MTÜ Nähtamatud Loomad algataja ja Tallinna Ülikooli sotsioloogiamagistrant. Meiega oli ta valmis jagama oma mõtteid efektiivse altruismi teemal.
Uppuv laps ja globaalne vastutus
“Me elame ajastul, mil inimesed võivad tunda, et nende elud on tühjavõitu ning tegevustel puudub sisu, mis tõeliselt loeb. Religioonist võõrdumine ja kommunismi kokkuvarisemine on jätnud alles vaid vaba turu ideoloogia, mille ainus sõnum on järgmine: tarbi ja tööta aina rohkem, et saaksid veelgi enam tarbida. Kuid isegi need, kes elavad materiaalselt heades tingimustes, ei ole oma eluga tihti rahul.” Austraallane, Princetoni Ülikooli professor Peter Singer kirjutab eetikast lähtuvast elustiilist ning globaalsest vastutusest.