Kuidas aidata karjäärivalikuga kaasa maailma parandamisele?
Eestis on kasutusel vanasõna: „Tee teisele seda, mida sa tahad et sulle tehakse.“ Oled Sa mõelnud kunagi selle peale, et Sina saad muuta maailma paremaks seejuures olles ise ka õnnelik? Tavaliselt on inimesed siis õnnelikud, kui nad saavad mingit kasu. Aga kas alati peab saama mingit kasu, materiaalset kasu? Sa võid ju osta kõige uuema Iphone, aga kas see teeb sind pikemas perspektiiviks õnnelikuks?
Efektiivne Altruism Eesti karjääriseminarid
Efektiivne Altruism Eesti meeskond korraldab koostöös karjäärinõustajatega seminare neile, kes soovivad oma karjääris võimalikult palju head teha. Siin on mõned 80 000 Hoursi loodud karjäärivideod välja toodud neile, kes ei ole seminaril osaleda saanud:
Kuidas teha head paremini?
21. sajandi filosoofia ja liikumine efektiivne altruism püüab maailma paremaks muuta selmet, lihtsalt filantroopide eneseuhkust upitada. Kasutades tõendeid ja mõistust koos empaatiaga, saab head teha paremini.
Kes on efektiivsed altruistid ja kuidas nad maailma paremaks muudavad?
Tallinna ülikoolis toimus esimene avalik efektiivse altruismi üritus, mille korraldajad olid filosoofia, eesti filoloogia, kommunikatsiooni ja pedagoogika üliõpilased. Erialasid lõimiva uuenduse ehk ELU raames panime kokku meeskonna, et Eesti ühiskonnale efektiivset altruismi tutvustada. Aga mida see liikumine endast kujutab?
Kuidas mõelda nagu efektiivne altruist
Nagu James Orbinski, arst, kes pidi Rwanda genotsiidi ajal tähtsuse järjekorras ravima oma patsiente, peame ka meie tegema raskeid otsuseid selle kohta, keda aitame ja keda mitte. See tähendab, et peame mõtlema, kui palju kasu saaksime erinevatest tegevustest. Kvaliteediga kohandatud eluaastad ehk QALY on meetod, mis laseb meid võrrelda erinevate tervist edendavate programmide tõhusust.
Kristina Mering: efektiivne altruism laiendab vaadet elule
Saa tuttavaks efektiivse altruismi fänni Kristinaga, kelle nägu on tegelikult Eesti avalikkusele juba ammu tuttav, sest tema südikas pealehakkamine ja julged sõnavõtud loomade kaitseks pole ilmselt kedagi külmaks jätnud. Kristina on MTÜ Nähtamatud Loomad algataja ja Tallinna Ülikooli sotsioloogiamagistrant. Meiega oli ta valmis jagama oma mõtteid efektiivse altruismi teemal.
Kas oma kire järgimine on hea karjäärinõuanne?
Karjäärinõustamisel kasutatakse tavaliselt loosungeid „Järgi oma südant“ või „Järgi oma kirge“. Sõnasõnaliselt võttes on oma kire järgimine kohutav nõuanne. Ma kaasasutasin mittetulundusühingu 80 000 Hours (nimi viitab tundide arvule, mille inimene elu jooksul töötades keskmiselt veedab), et vastata küsimusele, kuidas inimesed saaksid valida sellise ameti, millel töötades on neil võimalikult suur sotsiaalne mõju.