Kuidas valida Eesti-siseselt kõige tõhusamat organisatsiooni, kuhu annetada?
Oletame, et tahaksid oma kõrvale pandud rahaga võimalikult palju head teha. Kui tahta keskenduda vaid Eestile, pole üldse selge, kuhu annetama peaks. Selleks otsisime EA Eesti vabatahtlikega kõige tõenduspõhisemaid heategevusühinguid Eestis. Kõikidest 127-st uuritud organisatsioonist eristusid meie jaoks selgelt neli organisatsiooni.
Õnnetu inimene, õnnetu ühiskond. Kas uus normaalsus?
Kes meist poleks tundnud praegusel ajal igatsust lähedaste järele? Sotsiaalsete olenditena on meie emotsionaalne ja subjektiivne heaolu enim mõjutatud suhetest teiste inimestega. Sama oluline, kui on materiaalne heaolu, on ka vaimne, sest mõlemaid peetakse koos teiste faktoritega peamiseks inimese heaolu ja õnnelikkuse näitajateks.
Efektiivse altruismi lühivideod
Efektiivne Altruism Eesti on filminud koostöös fotograaf Henri-Kristian Kirsip'iga mõned lühivideod, et tutvustada lühidalt ja kiirelt efektiivse altruismi ideid.
Sille-Liis Männikuga targast heategevusest
Efektiivne Altruism Eesti vabatahtlik ja Psühhobussi turundusspetsialist Sille-Liis Männik käis vestlemas Kirsitšilli podcastis targast heategevusest ja efektiivsest altruismist. Saatejuhid olid Victoria Villig ja Maria Rannaväli.
Kuidas teha head paremini, 3. osa
William MacAskill alustab tõenäosusele keskenduvat 6. peatükki näitega Fukushima tuumakatastroofist. Fukushima Daiichi tuumajaam asus 2011. aastal aset leidnud maavärina keskpunktist 70 km kaugusel. Ehkki tuumajaama reaktorid lülitusid automaatselt välja, tabas looduskatastroof jaama jahutussüsteemi, mille tulemusena reaktorid hävisid. Kiirgus ise surmasid ei põhjustanud, kuid tagajärjed olid laastavad sellegipoolest – 160 000 inimest evakueeriti, üks sajast hukkus. Kellel lasub süü?
Kuidas teha head paremini, 2. osa
William MacAskill alustab oma raamatu „Doing Good Better“ (2015) 2. peatükki Aafrika keskosas asuvast väikesest riigist nimega Rwanda. Pikalt Belgia koloniaalvõimu all olevas riigis tekkisid vastuolud kahe etnilise grupi – tutside ja hutude – vahel. Konfliktid arenesid kodusõjaks, mis omakorda lõppes 1994. aastal verise genotsiidiga.
Kuidas teha head paremini, 1. osa
Kas kõik heateod on head teod? Sellele annab vastuse William MacAskill oma raamatus „Doing Good Better“ (2015) juba sissejuhatuses – ei ole. MacAskill räägib loo ettevõtjast, kes leidis omamoodi lahenduse piirkondadele, kus joogivesi ei tule mitte kodukraanist, vaid kaugest kaevust.
Richard Anniloga efektiivse altruismi kogukonna arendamisest
Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Richard Anniloga, kes on Tartu efektiivse altruismi grupi eestvedaja ja Tartu Ülikooli informaatika üliõpilane. Nad vestlesid efektiivse altruismi kogukonna arendamisest üldiselt, aga kitsamalt efektiivse altruismi kogukonna arendamise mudelitest, rahvusvahelisest liikumisest ja Eesti kogukonnast ning võimalustest efektiivses altruismis ise osaleda.
Jaan Apsiga ühiskondliku mõju planeerimisest ja mõõtmisest
Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Jaan Apsiga, kes oli Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja selle juhatuse esimees aastatel 2012-2019. Nad vestlesid mõju mõõtmise mõtteviisist, mõju planeerimise ja hindamise tööriistadest, praktilistest väljakutsetest seoses mõju mõõtmisega, mõjusamatest heategevusvõimalustest Eestis ja paljust muust.
Urmo Kübaraga targast annetamisest
Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Urmo Kübaraga, kes on president Kersti Kaljulaidi vabakonnanõunik. Nad vestlesid targast annetamisest, miks tegeleda heategevusega, rahvusvahelisest vs eestipõhisest annetamisest, emotsionaalsest ja ratsionaalsest heategevusest, teenin-et-annetada karjäärist ja paljust muust.